مقایسه برش لیزر با برش اره | بررسی هزینه ها ، کیفیت ساخت ، قیمت گذاری

ارسال شده در: آشنايي با چوب, آموزش, معرق, هنرهاي چوبي | ۳

سلام. حتما برای دوستان پیش آمده که از خودشون بپرسند که تابلو ها و اثاری که با دست ساخته میشوند کیفیت بهتری دارند یا با برش لیزر؟ یا این که بخواهند بدانند که بازارکار معرقکاری چگونه است؟ ما میخواهیم به مقایسه برش لیزر با برش اره بپردازیم.پس با ما همراه باشید

cnc٬ اره٬ برش٬ برش اره٬ برش لیزر٬ تفاوت برش٬ معرق٬ معرقکاری٬ مقایسه برش٬ مقایسه برش لیزر

هزینه ها

اولین بحثی که در مورد یک کار و یا یک حرفه مطرح می شود هزینه های اولیه و سرمایه مورد نیاز برای شروع است.
خوب، همانطور که میدانید هزینه های مربوط به معرقکاری دست و معرقکاری با لیزر موسوم به cnc تفاوت زیادی دارد.

در معرقکاری با دست در سطح گسترده هزینه ها، هزینه ثابت مربوط به کارگاه و هزینه های جاری مربوط به تهیه متریال و هزینه کارگر و … می باشد. در اماکنی مانند بهزیستی ها و یا حتی زندانها به دلیل تامین بودن از نظر نیروهای انسانی این شغل رواج یافته است. 

cnc٬ اره٬ برش٬ برش اره٬ برش لیزر٬ تفاوت برش٬ معرق٬ معرقکاری٬ مقایسه برش٬ مقایسه برش لیزر    cnc٬ اره٬ برش٬ برش اره٬ برش لیزر٬ تفاوت برش٬ معرق٬ معرقکاری٬ مقایسه برش٬ مقایسه برش لیزر
در معرقکاری به روش برش لیزر این هزینه ها تقریبا کمتر است. هزینه های ثابت بیشتر مربوط به خرید دستگاه برش است که در حدود ۱۸ الی ۳۰ میلیون تومان قیمت دارد [۱]. هزینه های جاری مربوطه نیز بیشتر صرف استهلاک دستگاه و برق آن می شود. نوعی دیگری از ابزار برش که اره مویی برقی است که نسبت به دستگاه های cncقیمت پایین تری دارد و در حدود ۶۰۰ هزارتومان قیمت دارد[۲]. این دستگاه علاوه بر قیمت نازل و مصرف کمتر برق کار را برای شما در برش آسان تر می کند.

البته شما میتوانید به جای خرید دستگاه با مراجعه به مراکز خدمات برش و ارائه فایل وکتوری به آنها محصولتونو بسازید. این کار برای تولید محصول در سطح کوچک مرقوم به صرفه تر است.

کیفیت برش

یقینا برش با دستگاه برش دقیق تر است و پروژه نهایی شما بهتر از آب در می آید اما اگر بخواهیم از دید هنری به این مطلب توجه کنیم، معمولا آثار هنری که با دست ساخته میشوند ارزش هنریبالاتری را دارند. برای هنر دوستان و هنرشناسان ارزش اثر شما به دست ساز بودن آن است.اگر مخاطبان یا مشتریان به این مسئله اهمیت می دهند، به سراغ برش با دست بروید. برش با دست یا دستگاه اره مویی برقی محدودیت بیشتری در طول برش دارند حال آنکه این محدودیت در برش های لیزری تقریبا برطرف شده است.
در معرق اصیل که به صورت کولاژ مانند است برش با لیزر کارایی سخت تری پیدا می کند.

cnc٬ اره٬ برش٬ برش اره٬ برش لیزر٬ تفاوت برش٬ معرق٬ معرقکاری٬ مقایسه برش٬ مقایسه برش لیزر
خلاف این موضوع نیز وجود دارد. برخی طرح های مدرن و خلاقانه تنها محصول برش لیزرند.

cnc٬ اره٬ برش٬ برش اره٬ برش لیزر٬ تفاوت برش٬ معرق٬ معرقکاری٬ مقایسه برش٬ مقایسه برش لیزر
به هر حال توجه داشته باشید که متناسب با محل عرضه محصول و مشتریان نوع برش را مشخص نمایید.

خواندن این مطلب به شما توصیه می شود:  آموزش معرقکاری روی چوب به همراه تصویر

قیمت گذاری و بازدهی تولید

قیمت گذاری محصولات چوبی بر اساس هزینه های اولیه و جاری آن مشخص می شوند. تابلو های معرق بسته به مواد مورد استفاده و اندازه های آن ارزش گذاری می شوند. اما همانطور که در قسمت هزینه ها عارض بودم تابلو هایی که به وسیله دستگاه های برش عرضه میشوند قیمت کمتری دارند. این قیمت کم آن ها دلیلی بر تفاوت ساخت یا مواد آن ندارد و صرفا مربوط به هزینه های آنان میشود. مثلا با توجه به تاریخ انتشار این نوشته یک تابلو در ابعاد ۷۰ × 50 که به وسیله دستگاه ساخته شده و مواد آن علاوه بر چوب مس هم بوده باشد، حد اقل قیمت ۱۰۰ هزار تومان برآورد میشود. این درحالیست که همین محصول اگر با دست ساخته شود قیمت حداقل در حدود ۲۵۰ هزارتومان دارد. به خاطر قیمت پایین تر و کیفیت ساخت بالاتر تابلو ها و محصولات چوبی ساخته شده با دستگاه برش مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. البته که تابلوهای دست ساز مشتریان معدود و خاص خود را نیز دارد.

مقایسه برش لیزر با برش اره مقایسه برش لیزر با برش اره بررسی قیمت محصولات بررسی بازار کار معرق بررسی هزینه های معرق معرق معرق با اره مویی برقی قیمت گذاری روی محصولات چوبی کیفیت برش لیزر cnc چیست cnc برش cnc برش لیزر اره مویی بزپرش دست مقایسه برش لیزر با برش اره مقایسه برش لیزر با برش اره بررسی قیمت محصولات بررسی بازار کار معرق بررسی هزینه های معرق معرق معرق با اره مویی برقی قیمت گذاری روی محصولات چوبی کیفیت برش لیزر cnc چیست cnc برش cnc برش لیزر اره مویی بزپرش دست مقایسه برش لیزر با برش اره مقایسه برش لیزر با برش اره بررسی قیمت محصولات بررسی بازار کار معرق بررسی هزینه های معرق معرق معرق با اره مویی برقی قیمت گذاری روی محصولات چوبی کیفیت برش لیزر cnc چیست cnc برش cnc برش لیزر اره مویی بزپرش دست مقایسه برش لیزر با برش اره مقایسه برش لیزر با برش اره بررسی قیمت محصولات بررسی بازار کار معرق بررسی هزینه های معرق معرق معرق با اره مویی برقی قیمت گذاری روی محصولات چوبی کیفیت برش لیزر cnc چیست cnc برش cnc برش لیزر اره مویی بزپرش دست مقایسه برش لیزر با برش اره مقایسه برش لیزر با برش اره بررسی قیمت محصولات بررسی بازار کار معرق بررسی هزینه های معرق معرق معرق با اره مویی برقی قیمت گذاری روی محصولات چوبی کیفیت برش لیزر cnc چیست cnc برش cnc برش لیزر اره مویی بزپرش دست مقایسه برش لیزر با برش اره مقایسه برش لیزر با برش اره بررسی قیمت محصولات بررسی بازار کار معرق بررسی هزینه های معرق معرق معرق با اره مویی برقی قیمت گذاری روی محصولات چوبی کیفیت برش لیزر cnc چیست cnc برش cnc برش لیزر اره مویی بزپرش دست

 

2 امتياز ثبت شده
مقایسه برش لیزر با برش اره | بررسی هزینه ها ، کیفیت ساخت ، قیمت گذاری
تعداد 3 رأي ثبت شده است ميانگين آرا 4.7 مي باشد درصد آرا 93.33%است

 برای دانلود، به روی عبارت “دانلود فايل با لينك مستقيم” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.
در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت woodworking-plans.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
 در آخر اگر با مشكل دانلود روبه رو شديد روي "خرابي لينك" كليك كنيد تا در اسرع وقت رسيدگي شود.

ايدي اين مطلب2485

3 پاسخ

 1. امیر علی

  سلام خدمت شما و تشکر از مطالب مفید سایتتون.

  یک سوال داشتم از خدمتتون و میخواستم نظرتون رو بدونم.

  بنده قصد خرید یک دستگاه اره مویی برقی دارم. منتهی بین مدل های موجود در بازار نمیدونم کدام یک مناسب کار بنده است. من اره مویی لازم دارم که بشه باهاش کارهای ظریف روی چوب انجام داد و بشه روی تخته سه لایه هم کار کرد.

  بنده فکر میکردم که همه اره مویی های برقی چنین امکانی دارند ولی وقتی نظرات خریداران که داخل سایت های مختلف رو خوندم با توجه به تعریفی که از دستگاه اره مویی ماکیتا میکردند ولی به خاطر قدرت و سرعت بالاش مناسب کار بر روی تخته سه لایه و معرق کاری نمیدونستند. 

  یک مدل اره مویی دیگه دیدم با برند دریمل که اون به نظر برای کارهای ظریفتر هستش
  میخواستم نظر شمارو در این رابطه بدونم.

  دستگاه اره مویی نیاز دارم که مناسب برش تخته سه لایه و کارهای ظریف و همچنین برش مس هم باشه.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام.اون چیزی که راجع به اره مویی ماکیتا شنیدید درسته. به نظر من اگه صرفا کار شما با تخته سه لایه و در حدود همان ضخامت و جنس است دریمل انتخاب مناسب تری می تواند باشد‌. اما به شخصه بخاطر اینکه معرق مس و برنج بیشتر روی بورس است شاید در آینده شما گرایش بیشتری به این سمت و سو داشته باشید و برای این کار ماکیتا قدرت مناسبی برای اینکار داره… همانطور که قبلا اشاره کردم فکر میکنم برای کار شما که صرفا تخته سه لایه و چوب مشابه آن است دریمل بهتر است.

 2. سلام میشه دستگاه های لیزری رو که برای معرق مس مناسبه رو معرفی کنید

ارسال پاسخ