آموزش رنگ آميزي چوب با واكس (قديمي نشان دادن چوب، سايه روشن روي چوب و…)

ارسال شده در: آموزش, رنگ آميزي چوب, هنرهاي چوبي | ۰

سلام شايد براي شما هم اتفاق افتاده باشه كه بخواهيد كار چوبي خودتان را به سبك قديمي رنگ كنيد. اين نوع رنگ آميزي سبك خلاقانه اي است و شما مي توانيد با كمترين هزينه زيباترين نتيجه از براي كارتان بگيريد.

در آموزش رنگ آميزي چوب با واكس بر خلاف آموزش رنگ آميزي طرحي موجي روي چوب خام ياد مي‌گيريد چگونه روي چوب هاي طرح دار سايه روشن ايجاد كنيد و يا كاري كنيد كه چوب شما قديمي جلوه كند اين نوع سبك بيشتر براي كار هاي چوبي به سبك كلاسيك به كار برده مي‌شود مثل طرح كالسكه چوبي و …. .

براي شروع كار شما به وسايل زير نياز داريد:

1. قطعه  چوب طرح دار

DSC00585

2. واكس چوب جامد (قهوه اي، مشكي ، براق كننده)

DSC00586

*البته از واكس هاي مايع استفاده نكنيد.

3. فرچه واكس

فرچه واكس

*سعي كنيد از فرچه هاي نرم استفاده كنيد.

4. سمباده

سمباده

در ابتداي كار چوب را مقداري سمباده بكشيد تا يكدست شود. سپس فرچه را برداريد و كمي آغشته به واكس مشكي كنيد. سپس به آرامي روي قطعه بكشيد تا تمام چوب رنگي شود. چوب را در هواي آزاد قرار دهيد و صبر كنيد تا واكس خشك شود. پس از خشك شدن واكس سمباده را برداريد و چوب را سمباده بكشيد به اندازه اي كه سطح واكس كامل از بين برود و رنگ مشكي فقط در شيارهاي چوب قرار بگيرد. حالا فرچه را تميز كنيد و آن را به رنگ قهوه اي آغشته كنيد. سپس روي چوب را كامل رنگ كنيد و صبر كنيد تا واكس روي چوب خشك شود.

حالا نوبت به آن رسيده كه انتخاب كنيد مي خواهيد چوبتان قديمي جلوه دهد و يا مي خواهيد روي چوب سايه روشن ايجاد كنيد.

اگر مايل به قديمي نشان دادن چوب هستيد سمباده را به اندازه اي روي چوب بكشيد كه مقداري از رنگ خود چوب نمايان شود.

اگر ميخواهيد سايه روشن ايجاد كنيد سمباده را كمي و با فشار نا متعادل روي آن بكشيد و مواظب باشيد تا رنگ اصلي چوب نمايان نشود.

در پايان مي توانيد از واكس براق كننده و يا اسپري جلا استفاده كنيد.

نكته : دقت داشته باشيد كه سمباده را بايد در جهت اصلي چوب حركت دهيد. در غير اينصورت باعث ايجاد خراش در سطح چوب شده ايد.

چوب , رنگ آميزي با واكس , رنگ آميزي چوب

 

1 امتياز ثبت شده
آموزش رنگ آميزي چوب با واكس (قديمي نشان دادن چوب، سايه روشن روي چوب و…)
به اين مطلب امتياز دهيد

 برای دانلود، به روی عبارت “دانلود فايل با لينك مستقيم” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.
در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت woodworking-plans.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
 در آخر اگر با مشكل دانلود روبه رو شديد روي "خرابي لينك" كليك كنيد تا در اسرع وقت رسيدگي شود.

ايدي اين مطلب1352

ارسال پاسخ