آموزش نقش برجسته روی چوب

ارسال شده در: آموزش, رنگ آميزي چوب, هنرهاي چوبي | ۰

سلام. اين بار با يه پست عجيب در خدمت هستم. در اين پست مي خواهم آموزش نقش برجسته روی چوب رو آموزش بدم. اين هنر گرچه از ابزار هاي غير چوبي استفاده شده است اما به نوبه خود يكي از تلفيقات زيباي هنر است.

آموزش نقش برجسته روی چوب

آموزش نقش برجسته روی چوب

فصل اول: آشنایی با مواد و ابزار مورد نیاز

۱-چسب چوب

چسب چوب آموزش نقش برجسته روی چوب

۲-پودر مل

پودر مل

۳-چوب در ابعاد دلخواه

۴-طرح مورد نظر

۵-شاپون

۶-رنگ

فصل دوم: تهيه خمير

برای تهیه خمیر برای برجسته کردن روی چوب ابتدا پودر مل را با چسب چوبی که قبلا با مقداری آب مخلوط کرده ایم هم میزنیم

تا یک مایع با غلظت مناسب بدست آید طوری که نه خیلی سفت شود که از ظرف بیرون نیاید نه خیلی شل که سرازیر شود روی چوب.

 

تهيه خمير مل

تهيه خمير مل

تهيه خمير مل

در اين قسمت ويديوي كوتاهي براي آموزش بهتر موجود است.براي دانلود به پايين پست مراجعه كنيد.

 

فصل سوم: انتقال طرح

طرح مورد نظر را انتخاب میکنیم وبنابراندازه طرح موردنظر

چوب راهم به همان اندازه انتخاب میکنیم وطرح را با

استفاده از کاربن ویا سایر روشهای دیگر بر روی چوب منتقل میکنیم

آموزش برجسته كاري روي چوب

1-31

  فصل چهارم: دورگیری با خمیریامایع مل

پس از منتقل کردن طرح روی چوب با خمیری که از مخلوط کردن چسب چوب وپودر مل بدست امد در یک ظرف با دهانه باریک یا کیسه فریزر میریزیم .البته نازکی وپهنی نوک ظرف بسته به نوع طرح مادارد که کجای طرح از خطهای نازک نازک وکجای طرح از خطهای پهن استفاده میکنیم.پس از ریختن مایع مل در ظرف یا کیسه فریزر مانند تصویر شروع به دورگیری با مایع مورد نظر میکنیم وتمام کاررا از روی خطوط با مایع مل پوشش میدهیم یا اصطلاحا دورگیری میکنیم انگار که با خمیر مل یکبار دیگر نقاشی کرده ایم.

1-41

آموزش برجسته كاري روي چوب

فصل پنجم: رنگ کردن

پس از دورگیری بامایع مل اگر خواستیم با رنگ اکرلیک طرح را رنگ میکنیم و پس از اتمام رنگ کردن از شاپون که با کمی تینر مخلوط کردیم یکبار دیگر کل کار را با شاپون قهوه ای رنگ می کنیم . میتوان از پودر اکلیل طلایی یا مسی ورنگ فیروزه ای هم برای پتینه یا قدیمی نشان دادن کار هم استفاده کرد. که پس از زدن رنگ فیروزه ای از شاپون استفاده می کنیم وبا شاپون پوشش می دهیم . سپس از پودر اکلیل مسی که با کمی روغن جلا مخلوط کردیم را روی را روی بعضی قسمتهای کار می زنیم .پس از اتمام کل کار رایک دست با روغن جلا پوشش میدهیم .از این نمونه کارها میتوان استفاده های کاربردی زیادی کرد مثل قاب اینه،جاکلیدی دیواري

آموزش نقش برجسته روی چوب

آموزش نقش برجسته روی چوب5 ويديو آموزشي براي رنگ آميزي نيز موجود است كه براي دانلود به پايين همين پست مراجعه كنيد.

آموزش نقش برجسته روی چوب از مريم مسلمي

دانلود ويديو ها:

ويديو تهيه خمير ويديو رنگ آميزي1    ويديو رنگ آميزي2   ويديو رنگ آميزي3  ويديو رنگ آميزي4 ويديو رنگ آميزي5

آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب آموزش نقش برجسته روی چوب

2 امتياز ثبت شده
آموزش نقش برجسته روی چوب
تعداد 2 رأي ثبت شده است ميانگين آرا 4.5 مي باشد درصد آرا 90%است

 برای دانلود، به روی عبارت “دانلود فايل با لينك مستقيم” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.
در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت woodworking-plans.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
 در آخر اگر با مشكل دانلود روبه رو شديد روي "خرابي لينك" كليك كنيد تا در اسرع وقت رسيدگي شود.

ايدي اين مطلب1708

ارسال پاسخ