آموزش طراحی ساعت دیواری با کورل [همراه با فايل]

ارسال شده در: آموزش, مقالات, هنرهاي چوبي | ۰
آموزش طراحی ساعت دیواری

در این آموزش  نیز در خدمت شما خواهم بود با آموزشی ساده و کاربردی از نرم افزار “کورل دراو” در این آموزش طراحی ساعت دیواری را پی می گیریم .

آموزش طراحی ساعت دیواری

1 . با ترسیم دایره ای با  قطر 15 سانتیمتر شروع می کنیم . با فشرده کلید ” p” روی صفحه کلید ، دایره ترسیم شده را به وسط صفحه ی ترسیم منتقل می کنیم :

 

آموزش طراحی صفحه ساعت با کورل , آموزش طراحی ساعت دیواری

 

  1. مانند حالت بالا دایره ای دیگر با قطر 0.8 سانتیمتر ترسیم و با فشردن دکمه ” ح” آنرا به وسط صفحه که نقطه مرکزی دایره بالایی نیز خواهد بود منتقل می کنیم . با استفاده از گزینه نشان داده شده در تصویر زیر دایره بزرگتر را از دایره کوچکتر کم می کنیم تا سوراخی در مرکز دایره داشته باشیم :

 

آموزش طراحی صفحه ساعت با کورل , آموزش طراحی ساعت دیواری

 

3 . در این مرحله به سراغ شماره های ساعت می رویم . گزینه متن را طبق تصویر زیر انتخاب و تغییراتی همچون فونت و اندازه را اعمال می کنیم :

 

آموزش طراحی صفحه ساعت با کورل, آموزش طراحی ساعت دیواری

 

4 . اکنون اعداد را طبق تصویر زیر پس از انتخاب فونت و اندازه و سایر تنطیمات داریم :

 

آموزش طراحی صفحه ساعت با کورل,آموزش طراحی ساعت دیواری

 

5 . در این مرحله برای ویرایش متن روی تصویر راست کلیک کرده و گزینه نشان داده شده را انتخاب می کنیم . در ادامه روی گزینه ای که با رنگ قرمز نشان داده شده راست کلیک ( دابل کلیک نکنید) و روی گزینه سبز از پالت رنگ ها چپ کلیک ( دابل کلیک نکنید) می کنیم . در پایان این مرحله متن ها توخالی و حاشیه دار شده و برای ویرایش بیشتر آماده می شود .

 

آموزش طراحی صفحه ساعت با کورل,آموزش طراحی ساعت دیواری

.

6 . در ادامه مرحله بالا ترسیمه را انتخاب و گزینه نشان داده شده در تصویر زیر را اعمال می کنیم :

 

6

 

7 . حال باید برای ترسیمه حاشیه رسم کنید . برای اینکار از گزینه نشان داده شده در تصویر زیر استفاده و مقدار حاشه را 0.2 قرار می دهیم .

 

7

 

8 . در ادامه مرحله بالا از گزینه نشان داده شده در تصویر و یا کلید های ترکیبی استفاده می کنیم . سپس خطوط نشان داده شده با فلش های  سبز و قرمز را انتخاب ( با نگه داشتن کنترل روی صفحه کلید ) و ولد می کنیم :

 

آموزش طراحی ساعت دیواری

آموزش طراحی ساعت دیواری آموزش طراحی ساعت دیواری

 

 

9 . روش های فوق را برای هر چهار عدد تکرار می کنیم و در انتها خواهیم داشت :

 

 آموزش طراحی ساعت دیواری

 

تهیه و تنظیم آموزش طراحی ساعت دیواری : آیچوب . آی آر

نسخه PDF آموزش و فرمت های وکتوری طرح را از باکس پایین دانلود نمایید

1 امتياز ثبت شده
آموزش طراحی ساعت دیواری با کورل [همراه با فايل]
تعداد 2 رأي ثبت شده است ميانگين آرا 4.5 مي باشد درصد آرا 90%است

 برای دانلود، به روی عبارت “دانلود فايل با لينك مستقيم” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.
در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت woodworking-plans.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
 در آخر اگر با مشكل دانلود روبه رو شديد روي "خرابي لينك" كليك كنيد تا در اسرع وقت رسيدگي شود.

ايدي اين مطلب1775

ارسال پاسخ